باتری ماشین

باتری ماشین جزو اصلی ترین قطعات در اتومبیل های امروزی است. اگر باتری دچار مشکل شود، کارکرد ماشین مختل شده و دیگر راه نخواهد افتاد. باطری هایی که امروزه به واسطه فناوری به روز ساخته می شوند، توانایی ماندگاری به مدت 2 تا 3 سال را دارند. اما بنا به هر دلیلی مانند استفاده نادرست ممکن است باتری سریع تر از موعد خراب شده و مشکلاتی برای مالک خودرو به همراه داشته باشد. اگر باتری ماشین شما دچار خرابی و ایراداتی شده، بهتر است هر چه زودتر اقدام به تعویض باتری و خرید باتری ماشین جدید کنید تا مبادا به طور کل از کار افتاده و ماشین کامل خاموش شود. برای اطمینان از خرابی باطری می توانید به سراغ تعمیرگاه ها رفته و از کارشناسان خودرو بخواهید که آن را چک کنند. اگر می خواهید نکاتی مهمی در مورد این قطعه بااهمیت در خودروهای امروزی که حکم قلب تپنده اتومبیل را بازی می کند بدانید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

باتری ماشین

باتری ماشین جزو کاربردی ترین قطعات است. این قطعه که دارای جایگاه مخصوص به خود در اتومبیل های امروزی قرار می گیرد، برای هر ماشین متفاوت است. میزان آمپر هر باتری مشخص می کند که مناسب برای چه اتومبیلی بوده و بهتر است که در چه خودروهایی استفاده نشود. باتری ماشین در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شود که در خرید باید به نوع و مدل باتری نیز توجه کنید. اما مسئله ای مهمتر از نوع باتری وجود دارد و آن هم برند است. اگر از برند مناسبی اقدام به خرید باتری نکنید، شاید این قطعه خیلی زود خراب شده و مشکلاتی جدی برایتان به بار بیاورد.
باتری ماشین سبب حفظ راندمان خودرو در بالاترین حالت ممکن شده و موجب می شود تا نیرو به تمام قطعاتی که با آن سروکار دارند وارد شود. اگر باتری وجود نداشته باشد، قاعدتا این قطعات هم کارایی خود را از دست خواهند داد. به همین جهت به باتری ماشین باید اهمیت زیادی داده و همواره در جهت حفظ سلامت و افزایش طول عمر آن کوشید.

انواع باتری ماشین

در قبل گفتیم که باتری ها انواع مختلفی دارند. دو نوع باتری توسط شرکت های سازنده آنها ساخته و روانه بازار می شود که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در زیر به ذکر و توضیح کامل این باتری ها پرداخته و مزایا و معایب آنها را خواهیم گفت.

باتری اتمی

باتری اتمی نوعی از باتری های خودرو است که نیاز به حساسیت بیشتری در مصرف داشته و در زمان استفاده از آنها باید دقت کافی داشته باشید. این باتری ها معمولا مناسب برای کسانی هستند که در مناطق گرمسیری زندگی می کنند. نام دیگر این باتری ها، غیرسیلدی یا باتری های خشک است. در ساخت این قطعا از الکترولیت هم استفاده شده و جنس صفحه هایی که در آن به کار برده شده نیازی به آب مقطر ندارد.

از جمله مزایای باتری اتمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• عمر مفید بیشتر نسبت به باتری اسیدی که در ادامه آن را توضیح می دهیم
• عملیات ساده تر برای شارژ مجدد
• افزایش توان استارت خودرو
• انتقال قدرت بیشتر به موتور خودرو
• خالی کردن شارژ کمتر
• عدم نیاز به شارژ اولیه اشاره کرد.
معایبی که باتری اتمی دارد به شرح زیر هستند:
• دسترسی سخت به اسید خودرو
• قیمت بالا
• نیاز به زمان زیاد برای شارژ مجدد

باتری اسیدی

این باتری ها از صفحه سرب و کلسیم ساخته شده و با نام باتری های سیلدی یا تر هم شناخته می شوند. اگر در باطری اسیدی صفحات الکترولیتی کم شدند باید آب مقطر به آنها اضافه کنید. اسید استفاده شده در این نوع باتری ها ترکیبی از سولفوریک اسید و آب است. برای استفاده بهتر از این قطعه بهتر است در بازه های زمانی مشخص آب باتری را چک کنید و مطمئن شوید که آب مقطر به اندازه کافی وجود دارد. باطری های اسیدی به تدریج ضعیف شده و همین موضوع باعث می شود تا مالک خودرو آگاهی بیشتری در مورد وضعیت باتری خود داشته باشد.

از جمله مزایای باتری اسیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت ارزان
 • دسترسی راحت به محفظه اسید
 • مدت زمان کوتاه برای شارژ مجدد

معایب باطری اسیدی شامل موارد زیر است:

 • امکان ریختن اسید باتری در داخل خودرو و امکان آسیب رسیدن به رنگ خودرو
 • انتقال قدرت کمتر نسبت به باتری اتمی
 • مقاومت کمتر نسبت به باتری اتمی

بهترین برند باتری ماشین

همانطور که در بالا تر اشاره کردیم، برند باتری اهمیت زیادی دارد. اگر از برند مناسبی باتری نخرید، شاید طول عمر باتری به یک سال هم نرسیده و خیلی زود خراب شود. اگر چه هر برند مدت زمانی مشخص برای طول عمر باتری های خود ارائه می کند اما فناوری ساخت و دانش به کار برده شده در تولید و طراحی باتری اهمیت زیادی دارد و اگر باکیفیت مناسبی تولید نشود، خیلی زود دچار خرابی و مشکل خواهد شد.
خوشبختانه امروزه برندهای ایرانی توانسته اند هم ردیف با برندهای قدرتمند خارجی مانند باتری های کره ای که جزو بهترین باتری های دنیا هستند در بازار فعالیت داشته و باطری هایی باکیفیت تولید کنند. در زیر به چند برند باتری باکیفیت ایرانی می پردازیم:

سپاهان باتری

سپاهان باتری جزو بهترین برندها در بازار ایران است که به واسطه استفاده از تکنولوژی های صنعت جهانی باتری توانسته محصولاتی باکیفیت که توان رقابت با محصولات خارجی دارد را تولید کند. محصولاتی که توسط مجموعه سپاهان باتری عرضه می شوند شامل باتری سوزوکی، باتری اوربیتال پریمیوم، باتری اوربیتال، باتری اوربیتال سیلور و باتری اوربیتال EFB هستند.

سپاهان باتری

صبا باتری

صبا باتری

یکی از قدیمی ترین برندها در زمینه ساخت باتری، مجموعه صبا باتری است. این مجموعه باتری های از 35 تا 200 آمپر تولید کرده و گزینه مناسب برای مالکان خودروهای سبک و حتی سنگین است. محصولات این مجموعه شامل باتری واریان، باتری نانو نیرو، باتری رونیز و باتری یوشو هستند.

برنا باتری

یکی از برندهای موفق ایرانی برنا باطری اصفهان است. از محصولات این شرکت می توانید هم برای ماشین های داخلی و هم ماشین های خارجی استفاده کنید. این شرکت از دستگاه های ساخت اروپا و جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کند تا محصولات باکیفیت روانه بازار کند. محصولات این برند شامل باتری ایاس، باتری برنا باریوم، باتری گلوبال و باتری ریتکس هستند.

برنا باتری

قیمت باتری ماشین

عوامل متعددی در قیمت باتری ماشین تاثیر گذار هستند. در زیر به توضیح عوامل تاثیرگذار در قیمت باتری می پردازیم:

 • نوع باتری: باتری های اتمی قیمت بیشتری نسبت به باتری های اسیدی دارند.
 • باتری داغی و بدون داغی: قیمت باتری های داغی و بدون داغی نیز با یکدیگر تفاوت دارد
 • ابعاد باتری: ابعاد باتری باید نه بزرگتر و نه کوچکتر از جایگاه باتری ماشین باشد.
 • میزان آمپر: میزان آمپر باتری باید کاملا مناسب با ظرفیت خودرو باشد.
 • تاریخ تولید: تاریخ تولید باتری باید نزدیک باشد.
 • برند باتری: با توجه به کیفیت محصولات هر برند، قیمت آنها می توانید بیشتر یا کمتر شود.

شما می توانید با توجه به این موارد، اقدام به خرید باطری از وب سایت دیجی باتری کنید. در این وب سایت قیمت روز باطری ماشین درج شده و مناسب ترین قیمت ها برای باطری ها در نظر گرفته می شود.

خرید باتری ماشین
فروشگاه دیجی باتری

خرید باتری ماشین

در خرید باتری ماشین نیز باید به تمامی فاکتورهایی که در رابطه با قیمت باتری ماشین ذکر کردیم توجه کنید. یعنی وقتی می خواهید باطری جدیدی بخرید، به نوع باتری، ابعاد، میزان آمپر، تاریخ تولید و برند آن توجه ویژه ای داشته باشید. نکته ای که شاید خیلی ها پشت گوش بیندازد توجه به آب و هوای منطقه است. شما باید باطری را کاملا متناسب با آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید بخرید. به همین خاطر باید از کارشناس مربوطه در مورد سازگاری باطری با جایی که رانندگی می کنید سوال بپرسید.
نصب باطری کاری مشکل و سخت است و اگر علم و آگاهی در زمینه تعمیرات خودرو نداشته باشید این کار دردسرآفرین هم می شود. باید از مجموعه ای اقدام به خرید باتری ماشین کنید که خدمات نصب و تعویض باطری در محل را هم ارائه می کند. به این شکل دیگر مشکلی با نصب هم نخواهید داشت و به راحتی می توانید باطری خودروتان را تعویض کنید.

مجموعه دیجی باتری در زمینه فروش انواع باطری خودرو با برندهای مختلف فعالیت می کند. شما می توانید بهترین باطری ها را از این مجموعه با گارانتی و ضمانت نامه معتبر خریداری کنید. وب سایت دیجی باتری اورجینال بودن و کیفیت صد در صدی باطری ها را تضمین می کند. در این مجموعه کارشناسان نصب باتری به همراه باطری برای مشتریان ارسال می شوند تا مشکلات نصب را هم از روی دوش آنها بردارند. شما می توانید خریدتان را از این مجموعه ثبت کرده و در بین بازه زمانی 2 تا 4 ساعت باتری به همراه کارشناس نصب برایتان فرستاده شود.

نکته مثبت وب سایت دیجی باطری ارائه مشاوره در زمینه خرید باتری ماشین مناسب است. به این شکل هر نوع سوالی دارید که در این مطلب به آن پاسخی داده نشده، می توانید همین حالا با کارشناسان وب سایت دیجی باطری تماس بگیرید تا آنها به صورت کامل شما را راهنمایی کرده و به تمام شک و تردیدهای تان در خصوص پاسخ دهند. دیجی باتری با دارا بودن نماد الکترونیکی ای نماد، یک وب سایت فروشگاهی معتبر در زمینه خرید باطری های باکیفیت و مقرون به صرفه است که هم اکنون افتخار خدمت رسانی به مشتریان خود از طریق اینترنت را دارد.

خرید انواع برند باتری ماشین با بالاترین کیفیت، کمترین قیمت انواع باطری ماشین با خدمات نصب در محل را از دیجی باتری بخواهید