آشنایی با انواع باتری ماشین ایرانی

در
دسته:دسته‌بندی نشده

باتری ماشین نقش کلیدی و اساسی در حفظ بالاترین راندمان ماشین را بازی می کند. اگر باتری یا منبع تغذیه خودرو دچار آسیب شود، ماشین به طور کامل از کار می افتد و دیگر نمی توان کارآیی گذشته را از آن انتظار داشت. کارشناسان باطری ها را دومین عضو سیستم برق در خودروها می شناسند. زمانی که برق خودرو توسط دینام ایجاد می شود، برق تولید شده در باطری ذخیره خواهد شد. باطری وظایف مهمی دارد و از آن جا که به عنوان قلب تپنده خودرو یاد می شود، باید همواره آن را چک کنید تا از سلامت و ایمنی اش اطمینان یابید. برندهای مختلفی انواع باطری های باکیفیت را تولید می کنند که مناسب برای ماشین های ایرانی هستند. در این مطلب قصد داریم در مورد انواع باتری ماشین ایرانی و نکات مهم در مورد آن ها صحبت کنیم. همراه ما باشید.

انواع باتری ماشین ایرانی

انواع باتری ماشین ایرانی توسط برندهای مختلف با توجه به میزان آمپر مورد نیاز خودرو تولید می شوند. در واقع هر خودرو از نوعی باطری خاص استفاده می کند و شما باید باطری مناسب برای ماشین تان را خریداری کنید. برندها در تولید باطری ها فاکتورهای مشخص مثل میزان آمپر، شرایط آب و هوایی، ابعاد و … را در نظر می گیرند و بر اساس این فاکتورها، هر باطری مناسب برای خودرویی خاص است.

اگر می خواهید باتری ماشین ایرانی بخرید، باید مراحلی را طی کنید که توجه به برند در مرحله دوم قرار می گیرد؛ آنچه که در اولین قدم برای خرید باتری ماشین ایرانی اهمیت دارد، توجه به مشخصات باتری است. در خرید باطری برای خودرو ایرانی خود، توجه کنید که حتما میزان آمپر باتری مورد نظر با ظرفیت خودرو برابر باشد. برخی با خرید باطری هایی که ظرفیت بیشتر از خودرو دارند، می خواهند راندمان خودرو را افزایش دهند، اما اگر ظرفیت باطری از محدوده خاصی بیشتر باشد، نه تنها موجب بالا رفتن راندمان ماشین نمی شود بلکه به احتمال به سیستم برقی و دیگر قطعات آن آسیب می رساند.

پس در اولین قدم در خرید باتری ماشین ایرانی به مشخصات باطری خودروتان توجه کنید. در قدم دوم باید به برند توجه کنید. باطری ها امروزه توسط برندهای مختلفی تولید می شوند. کیفیت محصولات برندها با هم متفاوت است و شما باید در هنگام خرید باطری به این نکته توجه کنید. برندهای ژاپنی همواره جزو باکیفیت ترین برندهای باتری در بازار به شمار می روند. اما در کنار برخی برندهای ایرانی هم هستند که دست کمی از برند های ژاپنی ندارند. در ادامه ما انواع برند تولیدکننده باطری ماشین ایرانی را معرفی می کنیم.

باطری ماشین ایرانی
باطری ماشین ایرانی

برند سپاهان باتری

مجموعه سپاهان باتری با تولید باطری های باکیفیت و با دوام در ردیف بهترین تولیدکننده های باطری خودرو ایرانی در ایران شناخته می شود. این مجموعه با تولید محصولات مختلفی مثل باتری سوزوکی، باتری اوربیتال، باتری اوربیتال EFB، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری اوربیتال سیلور در صدر لیست بهترین برندهای ایرانی قرار دارد. مجموعه دیجی باتری باکیفیت ترین محصولات برند باطری سپاهان را با قیمت مقطوع و مناسب در وب سایت خود به فروش می رساند.

برند صبا باتری

برند صبا باتری در زمینه تولید انواع باطری برای خودرو ایرانی، از 35 تا 200 آمپر، یکی از موفق ترین برندها است. این مجموعه به عنوان قدیمی ترین سازنده باطری ایرانی هم به شمار می رود و سابقه ای طولانی در این زمینه دارد. مالکین خودروهای سبک و سنگین با خرید انواع محصولات مجموعه صبا باتری مثل باتری واریان، باتری نانو نیرو، باتری رونیز و باتری یوشو خود را تا مدت ها از خرید باطری جدید بی نیاز کنند.

برند برنا باتری

مجموعه برنا باتری اصفهان نه تنها در زمینه تولید باتری ماشین ایرانی فعالیت می کند بلکه برای انواع خودروهای خارجی نیز باطری هایی با کیفیت وارد بازار می کند. برنا باتری با استفاده از فناوری و تکنولوژی های جدید و همچنین دستگاه های ساخت اروپا باطری هایی با کیفیت تولید می نماید که از لحاظ کیفیت جزو بهترین محصولات بازار هستند. برنا باتری مانند دیگر برندها محصولات خاص و متنوعی تولید می کند که از جمله آن ها می توان به باتری گلوبال، ایاس، باتری ریتکس و باتری برنا باریوم اشاره کرد.

قیمت باتری ماشین ایرانی

سازندگان و تولیدکننده های باتری ماشین ایرانی، حال چه داخلی و چه خارجی باشند، بر اساس فاکتورهای مختلفی قیمت باطری ها را در نظر می گیرند. شیوه قیمت گذاری در مورد باطری ماشین های خارجی نیز صدق می کند و فقط مربوط به باتری های ایرانی نیست. از جمله معیارهای قیمت گذاری کارخانه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع
  • ابعاد
  • میزان آمپر
  • تاریخ تولید
  • برند

بدیهی است که فروشنده و نمایندگی عرضه و پخش انواع باتری ماشین ایرانی نیز هزینه ای را به عنوان سود واسطه روی محصول در نظر می گیرد. اگر می خواهید محصولی با قیمت مناسب بخرید، به سراغ نمایندگی های معتبر مثل دیجی باتری بروید تا هزینه ای کمتر بابت خرید باطری پرداخت کنید.

انواع باتری ماشین ایرانی
انواع باتری ماشین ایرانی

خرید باتری ماشین ایرانی

در خرید باتری ماشین ایرانی به نوع باطری دقت کنید. باتری ها در دو نوع اسیدی یا تر و اتمی یا خشک به فروش می رسند. باطری های اسیدی طول عمر کمتری نسبت به باتری های اتمی دارند. در واقع باتری های اتمی نه تنها از لحاظ ماندگار بلکه از برخی جهات دیگر نیز از باتری اسیدی بهتر هستند. باتری های اتمی احتیاجی به اضافه کردن آب مقطر ندارند و شارژ کردن شان هم نسبت به باتری های اسیدی راحت تر است. این باتری ها با افزایش توان استارت خودرو به انتقال بهتر نیرو به موتور هم کمک می کنند.

دیجی باتری عرضه کننده انواع باتری ماشین ایرانی

دیجی باتری عرضه کننده انواع محصولات برندهای مختلف تولیدکننده باتری برای خودروهای ایرانی و خارجی است. این مجموعه با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی ایران که یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب باطری مناسب است، بهترین باتری ها را برای خودروهای ایرانی عرضه و پخش می کند. در دسته بندی محصولات باطری های ایرانی، می توانید انواع مختلفی از باطری را مشاهده کنید؛ در صورت نیاز به باطری فقط کافیست روی باطری مورد نظر کلیک کرده و مراحل خرید را پشت سر بگذارید تا در سریع ترین زمان یعنی کمتر از 5 ساعت محصول به دست تان برسد.